Profilaktyka, dlaczego warto?

Piaskowanie zębów, na czym polega?

Umów wizytę

higienistka stom.

Magdalena Gołębiowska

   

 

Formularz kontaktowy

    Aby zachować zdrowy i piękny uśmiech przez długie lata, należy dbać u higienę jamy ustnej. Poza codziennymi zabiegami pielęgnacji jamy ustnej ograniczającymi rozwój próchnicy i chorób dziąseł, należy regularnie, przynajmniej co 6-12 miesięcy odwiedzać gabinet stomatologiczny.

 

   Profesjonalna higienizaja w gabinecie pozwala przywrócić zębom, zdrowy ładny wygląd oraz jako zabieg prewencyjny, w dużym stopniu ograniczyć rozwój prochnicy i chorób dziąseł.

 

   W naszej praktyce STOMATOLOGIA OLECHNOWICZ oferujemy profesjonalne zabiegi, podczas których poczujejesz sie jak w SPA: scaling, piaskowanie, fluoryzacja zębów, instruktaż higieny jamy ustnej. Te komfortowe procedury wykonywane przez wykfalifikowaną higienistkę, przy pomocy najnowczesniejszego sprzętu, zgodnie z najnowoczesniejszymi światowymi wytycznymi, przywrócą piękny uśmiech oraz zdrowy ładny wygląd.

 

   W naszym gabinecie STOMATOLOGIA OLECHNOWICZ zabiegi profesjonalnej higienizacji wykonuje doświadczona, wykwalifikowana, dyplomowana higienistka stomatologiczna.

 

   Specjalista wykonujący usługę:

 

Profesjonalna higienizacja

Logo Stomatologia Olechnowicz - dentysta olsztyn, stomatolog olsztyn
Flaga Unii Europejskiej - dentysta Olsztyn, stomatolog Olsztyn
Fundusze Europejskie Program Regionalny, flaga RP, Logo Warmia Mazury  - Zdrowe życie czysty zysk, UE Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne.

Umów wizytę

 

tel. 89 543 00 88

kontakt@stomatologiaolechnowicz.pl

ul. Janowicza 3A

10-692 Olsztyn- zobacz na mapie

Godziny otwarcia

 

Pn     8.30 - 14.00

Wt   12.00 - 18.00

Śr      8.30 - 14.00

Cz   12.00 - 18.00

Pt      8.30 - 14.00

Formy płatności

 

 gotówka lub karta

Forma płatności blik - dentysta stomatolog olsztyn
Forma półatności MediRaty -dentysta stomatolog olsztyn

Czym jest lakierowanie, fluoryzacja zębów?

 

    Lakierowanie zębów jest jednym z zabiegów profilaktycznych, mającym na celu wzmocnienie struktury zębów. Podczas lakierowania fluor wbudowuje się w szkliwo zębów i oddziaływuje wzmacniająco na obecne w nim związki wapnia. Dzięki lakierowaniu związki wapnia obecne w szkliwie są bardziej odporne na działanie kwasów, powodujących powstawanie odwapnień, a w konsekwencji próchnicy zębów.

    Zabieg lakierowania polega na zaaaplikowaniu specjalistycznego roztworu fluoru w postaci lakieru, pianki czy pasty, przez określony czas. Związki fluoru przenikają do szkliwa zębów wzmacniając je oraz zmniejszając ryzyko powsatawania próchnicy zębów. Zabieg ten wykonuje sie po scalingu, piaskowaniu lub jako oddzielną procedurę wykonywaną cyklicznie 4 razy w roku (rys. 8).

 

   Piaskowanie zębów, na czym polega?

 

    Piaskowanie polega na dokładnym oczyszczeniu zebow z płytki oraz osadów nazębnych przu użyciu piaskarki stomatologicznej. Urządzenie to pod ciśnieniem podaje strumień wody z "drobnoziarnistym" piaskiem, który z łatwością dociera do wszystkich nawet trudno dostępnych przestrzeni miedzyzębowych.

   Zużyty piasek zmieszany z wodą jest odsysany na bierząco z jamy ustnej, przy pomocy ssaka i ślinociągu. Po wypiaskowaniu zębów następuje wypolerowanie zębów przy pomocy specjalistycznych szczoteczek, gumek polerskich, nąsaczonych specjalistyczna pastą polerską.

   Czym się różni lakowanie zębów od lakierowania zębów?

 

   Lakowanie zębow jest to zabieg profilaktyczny, zapobiegający powstawaniu próchnicy na pwierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych. Powierzchnie żujące tych zębów charakteryzują się występowaniem zagłębień w postaci bruzd i szczelin, w któtrych najczęsciej rozwija się próchnica zębów.

   W szczeliny i bruzdy wprowadzany jest światłoutwardzalny lak szczelinowy, powodując wyrównanie zagłębień na powierzchni żującej, zmniejszając ilość zalegającego pokarmu w tych miejscach, a tym samym zmniejszając ryzyko wystapienia próchnicy ok. 90% (rys. 9). Jest to zabieg bezbolesny, szybki z regóły jednorazowy.

 

 

   Natomiast lakierowanie zębów polega na powlekaniu wszystkich powierzchni zębów lakierem zawieraącym związki fluoru. Jest to zabieg, który wykonywany jest cyklicznie 3 - 4 razy w roku, lub w pakiecie po zabiegu higienizacji.

Profesjonalna higienizacja - pytania i odpowiedzi

Jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego?

Czym jest lakierowanie, fluoryzacja zębów?

Czym się różni lakowanie zęba od lakierowania zęba?

 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

 Jak wygląda usuwanie kamienia nazębnego?

 

    Płytka nazębna może pojawić się na zębach nawet przy w miarę prawidłowym myciu zębów. Nagromadzona płytka nazębna ulega mineralizacji tworząc twardy kamień nazębny. Nie usuwany kamień może rozrastać się w kierunku nad jaki poddziąsłowym, powodując stany zapalne dziąseł oraz nieprzyjemny zapach z ust (rys.1-2).

 

 

   Długotrwałe stany zapalne dziąseł mogą doprowadzić do. paradontozy skutkującej utratą zębów (rys.3-4).

 

 

   Powyższe stany wymagają wizyty w gabinecie stomatologicznym, w którym zostanie wykonany scaling ultradżwiekami (rys.5-6-7), celem którego jest usunięcie kamienia nad i podziąsłowego.

 

 

   Nieskrystalizowaną płytkę nazębną usuwa się przy pomocy gumek wykonując zabieg piaskowania zębów.

   Na koniec w celu zniesienia nadwrażliwości pozabiegowej oraz zabezpieczeniu zebów przed próchnicą, wykonuje się lakierowanie (fluoryzację) zębów.

       Utrzywmanie zębów w stanie zdrowia ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia oraz komfortowego codziennego funkcjonowania. Aby umówić się na wizytę wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 895430088.

zapobieganie próchnicy, chorobom przyzębia

 

 

zapobieganie występowania dolegliwości

bólowych

 

 

 

uzyskanie poczucia świerzości

lepsze gojenie sie ran po zabiegach stomatologicznych

 

dłuższa perspektywa utrzymania włsnego zdrowego uzębienia

 

 

reducja przebarwień orez eliminacja przykrego zapachu z ust